Čím víc peněz dává kabinet na platy a investice, tím jsou prý lidé nespokojenější, uvedl premiér Andrej Babiš (ANO).

Česká republika se prý nikdy neměla tak dobře jako nyní, uvedl premiér Andrej Babiš (ANO). Ten si myslí, že čím víc peněz jeho vláda napumpovala do platů nebo investic, tím jsou lidé více nespokojenější, reagoval Babiš na protivládní protest na Letné, jehož se zúčastnilo až 250 tisíc demonstrantů. 

„Člověk z toho má pocit, že čím víc peněz pumpujeme, tím víc jsou lidé nespokojeni. Je to zvláštní situace, nicméně já si myslím, že jste všichni inteligentní, čtete noviny, a pokud máte nějaké pochybnosti nebo se chcete na něco zeptat, klidně mi napište mail nebo pošlete smsku, já vám poradím, jak komunikovat,“ řekl Babiš.

Nedělní protest proti premiérovi Babišovi byl zřejmě největší demonstrací od roku 1989. Demonstranti zcela zaplnili pláň na pražské Letné a část přilehlého parku.

Podle organizátorů ze spolku Milion chvilek přišlo na úvod demonstrace zhruba 250 tisíc lidí, policie podle České televize účast odhadla na 200 tisíc.

Další velkou demonstraci plánují organizátoři na pražské Letné 16. listopadu, tedy v předvečer 30. výročí Listopadu.

Babiš už v neděli uvedl, že nesouhlasí s tvrzením demonstrantů, že by on či vláda zasahovali do nezávislosti justice.

„Byl to prý dnes pestrý proud lidí, kteří hovořili o nezávislosti justice, u toho mě posílali rovnou do kriminálu, našeho pana prezidenta (Miloše Zemana) do rakve, a třeba by i znárodňovali soukromé společnosti. Neuvěřitelné.“

„Ale i tohle jsou názory, které můžou v demokracii zaznít, i když normální člověk si o nich tedy může myslet své,“ okomentoval situaci premiér.

Na pražské Letné proti Babišovi protestovalo 250 tisíc lidí. Nerozumím proč, reagoval Babiš

Normální vláda by po akcích „Milionu chvilek“ už dávno padla. Ale Babiš není jen politik

(pel)