Zinadine Zidane se vrací do Realu Madrid jako trenér. S klubem podepsal smlouvu do roku 2022. Po necelém roce se Zidane stává staronovým trenérem Bílého baletu, který má vytáhnout z krizové situace. Miliardářský klub změnu na trenérském postu oficiálně oznámil na tiskové konferenci. 

Vyřazení Realu Madrid v osmifinále Ligy mistrů s Ajaxem Amsterdam domácí prohrou 1:4 bylo zřejmě poslední kapkou a ukončilo působení dosavadního kouče Santiaga Solariho. Jeho nástupcem se stane Zinedine Zidane, jenž údajně první nabídku minulý týden odmítl.

Před čtyřmi dny šéf Realu Florentino Pérez telefonoval Zidaneovi, aby se vrátil. Ten to však odmítl. Nechal si však „otevřená vrátka“, že by mohl ke klubu přijít v červnu.

Situace se však během víkendu vyhrotila a Pérez se Zidanem se nakonec dohodli na nové spolupráci.

Podle oficiálního webu Realu podepsal Zidane smlouvu do června 2022. Definitivně tak padl příchod slavného Portugalce Josého Mourinha, o kterém se taktéž spekulovalo.

„Je to obrovská zodpovědnost. A je skvělé být zpátky. Nezapomněl jsem, co jsme společně vyhráli,“ řekl Zidane při uvedení do funkce.

„Do Realu se vrací nejlepší trenér světa,“ konstatoval prezident madridského velkoklubu Florentino Pérez.

Francouz se na lavičku Realu vrací po necelém roce, když z ní loni v létě překvapivě odešel.

Zidane před tím v Madridu působil jako trenér dva a půl roku. Vedle tří vítězství v Lize mistrů s týmem vyhrál i španělský titul, dvakrát evropský Superpohár a klubové mistrovství světa.

„Jsem šťastný, že jsem zase doma. Chci zapracovat na tom, abychom klub dovedli zpátky tam, kam patří,“ podotkl Zidane.