Miliardář Jaroslav Strnad rozšířil své impérium. Holding CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) koupil do svého portfolia společnost CS SOFT, inovativního českého vývojáře softwaru pro řízení letového provozu s dlouholetou tradicí. Cena transakce je neveřejná.

CZECHOSLOVAK GROUP a.s., průmyslový holding stoprocentně vlastněný českým podnikatelem Jaroslavem Strnadem a řízený jeho synem Michalem z pozice generálního ředitele, má hlavní pilíře podnikání v automobilovém, železničním a obranném průmyslu.

Silně se ale rozvíjí i v oblasti leteckého průmyslu: jeho členem jsou i letecké opravny Job Air Technic či společnost European Air Services orientovaná na výcvik a další služby v letectví.

CS SOFT a.s. se primárně zabývá výzkumem, vývojem, implementací a následným servisem ATM (Air Traffic Management) řešení pro specifickou oblast letectví – řízení letového provozu. Společnost byla založena již v roce 1988 inženýrem Ivanem Camrdou, který společnost dodnes řídí.

Mezi nejvýznamnější zákazníky CS SOFTu patří kromě českého státního podniku Řízení letového provozu ČR i organizace řídící letový provoz ve Spojených arabských emirátech, v Bangladéši, na Filipínách, v Izraeli, Litvě, Indonésii, Slovinsku či USA.

„Kromě orientace na tradiční průmysl míříme i na high-tech odvětví. Díky naší celosvětové obchodní síti chceme plnit roli strategického investora, který přinese CS SOFTu expanzi na nové trhy a posílí jeho postavení vůči silným konkurentům v Evropě i ve světě,“ uvedl Michal Strnad, generální ředitel CZECHOSLOVAK GROUP.

„Společnost, kterou jsem budoval, oslaví příští rok již 30 let své existence. Jsem hrdý na své zaměstnance a na to, co jsme v CS SOFTu za tu dobu dokázali. Naše dlouholetá praxe v oblasti vývoje a zavádění systémů pomohla pozvednout úroveň poskytování služeb řízení letového provozu v ČR i některých dalších zemích,“ uvedl Ivan Camrda, zakladatel a majitel CS SOFTu.

Zároveň se podle něj podařilo vytvořit zajímavé, provozně ověřené portfolio produktů, pro které by podnik chtěj najít ještě větší uplatnění v zahraničí.

„Jsem proto rád, že o nás projevil zájem právě holding CZECHOSLOVAK GROUP, kterého považuji za významného hráče v československém průmyslu se sympatickou filosofií podnikání a který dokázal úspěšně expandovat do zahraničí. Od naší spolupráce si slibuji zejména zvýšení naší konkurenceschopnosti a podporu v mezinárodním obchodu,“ dodal.

Camrda bude se svým synem ve společnosti dál manažersky působit a řídit ji po stránce budoucího rozvoje. Holding CZECHOSLOVAK GROUP a jeho obchodně orientované společnosti budou přinášet CS SOFTu nové obchodní příležitosti.

(pel)